Halák vychytal nulu, útočník Pánik si pripísal bod za asistenciu

24.03.2013 Celý región

New York 24. marca (TASR) - Slovenský útočník Richard Pánik si po návrate z farmy do prvého tímu Tampy Bay pripísal na konto druhý bod v prebiehajúcej sezóne NHL. V tretej tretine asistoval pri prvom góle "bleskov" na ľade Ottawy, kde Tampa prehrala 3:5. Pánik odohral takmer 13 minút a na konto si pripísal aj dva plusové body.

Dvadsaťdvaročný krídelník vo februári odohral za Lightning deväť zápasov. Z nich má najlepšie spomienky na duel s Carolinou, v ktorom strelil svoj prvý gól v NHL. Rodák z Martina nastúpil v aktuálnom ročníku v nižšej zámorskej súťaži AHL v drese Syracuse Crunch na 51 stretnutí s bilanciou 22 gólov a 19 asistencií.

Darilo sa Jaroslavovi Halákovi, ktorý v bránke St. Louis Blues vychytal "nulu" pri víťazstve na ľade Edmontonu 3:0. Dvadsaťsedemročný gólman zmaril všetkých 19 streleckých pokusov domácich a zaznamenal tak šieste víťazstvo a tretí shutout v sezóne. Halák si navyše pripísal aj asistenciu na úvodný gól stretnutia a vyhlásili ho za tretiu hviezdu zápasu.

"Chalani odviedli vzadu výbornú robotu, to bolo dnes kľúčové. V prvej tretine sa mi príliš nedarilo, no ako zápas pokračoval, cítil som sa lepšie. Dnes to bolo tímové víťazstvo," povedal Halák, ktorý zaznamenal už šestnásty shutout v drese St. Louis, vďaka čomu vyrovnal rekord Glenna Halla, pričom na to potreboval 115 zápasov a Hall až 140.

Handzuš v zostave chýbal

Čisté konto zaznamenal aj gólman Minnesoty Niklas Bäckström pri víťazstve nad San Jose 2:0. "Divosi" tak opäť predviedli dobrý výkon a zaznamenali už piaty triumf v rade, ktorý ich posunul na tretiu priečku Západnej konferencie. V dueli sa do zostavy hostí opäť nezmestil slovenský center Michal Handzuš.

Tretie víťazstvo za sebou pre Vancouver

Tretiu "nulu" večera vychytal Cory Schneider z Vancouveru a "kosatky" tak priviedol k víťazstvu nad Los Angeles 1:0. Pre Vancouver to bolo tretie víťazstvo za sebou.

Boston na ľade Toronta počas celého zápasu dominoval a domácich prestrieľal 33:13, no z víťazstva sa netešil. Kapitán Zdeno Chára, ktorý bol s 25 minútami na ľade opäť najvyťaženejším hráčom medveďov, a jeho spoluhráči stroskotali na gólamnovi Jamesovi Reimerovi, ktorý zlikvidoval 31 striel. Pre "javorové listy" to bolo prvé víťazstvo nad Bostonom od 31. marca 2011.

Aj v zápase New Jersey s Floridou (2:1) dominovali brankári, pričom diabol Martin Brodeur pochytal 17 striel a zaznamenal symbolické 666. víťazstvo v základnej časti profiligy. Devils však nevyšlo lacno, keďže v druhej tretine sa z ľadu porúčal ruský kanonier Iľja Kovaľčuk, ktorý utrpel zranenie pravého ramena. "Pravdepodobne nám bude nejaký čas chýbať. Tú dieru musíme zaplniť," uviedol tréner New Jersey Peter DeBoer.

Výsledky:
OTTAWA – TAMPA BAY 5:3 (4:0, 0:0, 1:3)
Góly: 13. Silfverberg , 15. Griba, 18. Latendresse, 20. Alfredsson, 60. Alfredsson – 52. Johnson (PÁNIK), 54. Johnson, 59. Purcell. Brankári: Lehner – Garon (Desjardins),
strely na bránku: 32:32.
Divákov: 20.016.

MINNESOTA – SAN JOSE 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Góly: 33. Parise, 42. Spurgeon.
Brankári: Bäckström – Niemi,
strely na bránku: 24:33.
Divákov: 19.358.

LOS ANGELES – VANCOUVER 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Góly: 12. Raymond.
Brankári: Quick – Schneider,
strely na bránku: 20:13.
Divákov: 18.118.

TORONTO – BOSTON 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)
Góly: 5. Kadri, 23. Grabovskij, 42. McLaren – 43. Seidenberg, 59. Ference.

Divákov: 21.273.

NEW JERSEY – FLORIDA 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
Góly: 22. Eliáš, 32. Clarkson – 40. Mueler.
Brankári: Brodeur – Clemmensen,
strely na bránku: 25:18.
Divákov: 17.625.

NASHIVILLE – COLUMBUS 5:2 (4:1, 0:1, 1:0)
Góly: 8. Beck, 9. Weber, 10. Legwand, 11. Halischuk, 60. Josi – 10. Umberger, 35. Anisimov.
Brankári: Rinne – Bobrovskij (Mason),
strely na bránku: 24:23.
Divákov: 17.113.

DALLAS – COLORADO 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)
Góly: 1. Roy, 10. Benn, 21. Nystrom, 25. Eakin, 47. Jágr – 40. Parenteau, 42. Štastný.
Brankári: Lehtonen – Varlamov (Giguere),
strely na bránku: 31:35.
Divákov: 17.311.

EDMONTON – ST. LOUIS 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Góly: 4. Stewart (HALÁK), 43. Steen, 52. Oshie.
Brankári: Chabibulin – HALÁK,
strely na bránku: 19:25.
Divákov: 16.839.